ROK 2010

21.01.2010 sa malé deti nášho súboru zúčastnili akadémie pri príležitosti 10.výročia založenia Púchovského ekocentra v CVČ Včielka Púchov. Po vystúpení sme si spoločne pozreli výstavu a priestory slovenskej izby, kde sme sa na pamiatku s maskotom ekocentra - včielkou aj odfotili.
 
 


24.03.2010 sa členky speváckej zložky nášho súboru zúčastnili regionálnej prehliadky speváckych skupín a sólistov spevákov v kine Mier v Považskej Bystrici. Dievčatá zaspievali dve piesne marikovskej doliny - Hej po močiarom a Čunček javorový. Odborná porota rozhodla, že SS DFS Poniklec postúpi na krajskú prehliadku, z čoho sme mali veľkú radosť. Dievčatám a vedúcemu CM Bc.Vladimírovi Martikáňovi srdečne blahoželáme a dúfame, že im to bude tak dobre spievať aj v Zemianskych Kostoľanoch.
 


Sobota 23.04.2010 bola pre náš súbor výnimočná tým, že sme sa zúčastnili krajského detského hudobného festivalu detských ľudových hudieb, speváckych skupín, spevákov sólistov a inštrumentalistov v dome kultúry SNP v Zemianských Kostoľanoch. Naše dievčatá intonačne čisto za doprovodu harmoniky zaspievali dve piesne marikovskej doliny a v silnej konkurencii profesionálov si vyspievali brondzové pásmo a diplom za účasť. Z ocenenia máme veľkú radosť, veď spevácka zložka súboru pracuje len jeden rok a predseda poroty ocenil nielen profesionálny výkon harmonikára - Bc. Martikáňa, ale i speváčiek.
 


Staváme my máje, čo nám dajú za ne ......
30.04.2010 naše speváčky zdobili farebnými stuhami vrchovec mája, ktorý chlapi za pomoci traktora postavili pred obecným úradom v parku. Potom sa pridali k SS Udičanke a spoločne prispeli k dobrej predmájovej nálade všetkých, ktorí si prišli vychutnať slnečnú nádielku po daždivých dňoch a pozrieť si pestrofarebný máj. Ak ste to nestihli, pozrite si aspoň fotografie. Veď čo by to bol za máj, keby nám hneď neopršal.
 


A máme nové kroje pre speváčky...
Po vzájomnej dohode v súbore a schválení zriaďovateľom sme sa rozhodli, že speváčky dostanú nové kroje. Je to z dôvodu odlíšenia tanečnej a speváckej zložky a modrotlač sme vybrali aj preto, že kroje pre cimbálovú muziku sú modré v duchu tradícii nosenia krojov púchovskej a marikovskej doliny.
 


Druhá májová nedeľa je v obci už tradične venovaná obecných oslavám Dňa matiek. Na toto vystúpenie sme sa tešili, lebo vedúca súboru spoločne s deťmi pripravila nový program. Malé deti sa prítomným v sále predstavili netradične v krojoch a bielych šatkách, aby im nanafúkalo do ušiek, veď mali pásmo o zvieratká Na našom dvore. Veľké deti sa predstavili palicovými hrami a tancami marikovskej doliny, čo diváci patrične ocenili potleskom. A aby bol program kompletný, dievčatá za doprovodu hudby zaspievali pesničky, s ktorými postúpili na krajskú prehliadku.
 


Deň matiek v obci Hatné
Časť členov cimbálovej muziky a členky speváckej zložky súboru sa predstavili so svojim programom v obci Hatné, čím prezentovali prácu súboru aj mimo obec.
 


"Minifestival folklóru" v Dolnej Marikovej, tak nezvala stretnutie detí Dolnej a Hornej Marikovej, z Udiče a z Poľska - Brzeza Stadnicka pani riaditeľka 20.05.2010 v priestoroch telocvične ZŠ Dolná Mariková. prítomným divákom sa predstavili deti z Poľska aj národným tancom Krakoviačik, potom zaspievala detská spevácka skupina Studnička a záver vystúpenia patril nášmu súboru. Po vzájomnom odprezentovaní folklóru nasledovala diskotéka na ihrisku s opekaním a bohaté občerstvenie pre prítomných. Deti mali na výber kapustnicu, halušky či rôzne typické marikovské špeciality a koláče. K MDD v predstihu dostali od organizátorov milý darček - bublifuky. V mene detí DFS Pniklec Ďakujeme pani riaditeľke Mgr. Markovičovej za pozvanie a príjemne strávený deň.
 


Naša premiéra na 12. ročníku Medzinárodného folklórneho festivalu Otvára sa letu brána, ktorý sa koná v meste Považská Bystrica v dňoch 18. - 20.06.2010 dopadla výborne. Svedčí o tom potlesk divákov a pochvala od pani Galkovej - umeleckej vedúcej DFS Mladosť. V programe s názvom Kolo, kolo mlynské... sa spevácka zložka súboru predstavila piesňami Marikovského regiónu a naši „tancujúci súboráci“ palicovým tancom a hrami z Marikovej.


Každoročne na konci školského roka sa koná v sále kultúrneho domu školská akadémia, ktorá je venovaná nielen vyhodnoteniu výchovno - vyučovacích výsledkov, ale aj bilancovaniu, oceňovaniu, ďakovaniu za prácu a lúčeniu sa so žiakmi 9. ročníka. V bohatom kultúrnom programe vystúpil aj DFS Poniklec.


24.09.2010 členovia DFS Poniklec svojím vystúpením obohatili pestrý kultúrny program Považsko-bystrického jarmoku, ktorý sa už tradične konal v priestoroch pešej zóny v Považskej Bystrici.


V dňoch 21.08. a 17.10.2010 deti súboru svojím tancom a spevom potešili kúpeľných hostí v hlavnom pitnom pavilóne kúpeľov v Nimnici. Po vystúpení ako býva dobrým zvykom mali deti zabezpečené bezplatné kúpanie v termálnom bazéne.
 
 
 


09.12.2010 v sáke KD sa konalo predvianočné posedenie s osamelými občanmi našej obce, ktorým úsmev na tvárach vyčarilo vystúpenie detí materskej a základnej školy, členov DFS Poniklec a Udičanky.
 


Na deň 14.12.2010 sme všetci v súbore nedočkavo čakali. Bol to dátum nášho prvého vystúpenia na pozvanie BKIS v Bratislave. Celoslovenský projekt Slovenské Vianoce v Bratislave umožnil nášmu DFS reprezentovať obec Udiča na vianočných trhoch v hlavnom meste SR. Divákom sme sa predstavili piesňami a tancami marikovského regiónu a pásmom s názvom Drápačky na dedine. Naša snaha bola ocenená potleskom nielen návštevníkov vianočných trhov, ale aj naších rodákov, ktorí prišli podporiť vystúpenie súboru. Príjemný pocit z vystúpenia umocnila možnosť nakúpiť darčeky pre najbližších z ušetrených centíkov a éčiek v stánkoch na námestí, spoločné fotenie pri betleheme v životnej veľkosti a fotenie so slovenskými celebritami showbiznisu.
 
 
 

 

(c) Obec Udiča | XHTML   CSS
Design by Studio2T | Powered by qRS