Obec Udiča
ObecUdiča

ODDELENÝ ZBER ELEKTROODPADU, BATÉRIÍ A AKUMULÁTOROV PROSTREDNÍCTVOM STACIONÁRNEHO KONTAJNERA V OBCI UDIČA

červenobiely kontajner na elektroodpad a batérie

Spoločnosť ASEKOL pripravila pre mestá a obce špeciálne nádoby určené na zber drobného elektroodpadu a batérií – červeno-biele stacionárne kontajnery. Hlavnou úlohou červeno-bielych kontajnerov je vytvoriť komfortný systém zberu drobného elektroodpadu ako sú mixéry, mobilné telefóny, fény a pod.

Vážení občania, s radosťou Vám oznamujeme, že v rámci spolupráce so spoločnosťou ASEKOL SK s.r.o., pribudol pri Dome služieb v Udiči červeno-biely kontajner na zber malých elektrozariadení a batérií.

Do kontajnera MÔŽETE  vhadzovať všetok drobný elektroodpad - mobilné telefóny, IT zariadenia, hobby náradie, kuchynské spotrebiče, elektronické hračky s maximálnymi rozmermi 51x36x40 cm, akými sú napr. kalkulačky, rádia, prehrávače, slúchadlá, fotoaparáty, videokamery, elektrické hudobné nástroje... Do kontajnera môžete vhadzovať taktiež batérie a akumulátory.

Naopak, ZAKÁZANÉ je vhadzovať monitory, televízory, žiarivky a výbojky, ktoré treba aj naďalej odovzdávať na špecializovaných miestach.

Červeno-biele kontajnery uľahčujú ľuďom odovzdávanie starých spotrebičov bližšie pri mieste ich bydliska. S malým elektroodpadom tak obyvatelia miest a obcí nemusia ísť až na zberný dvor, ale môžu ho kedykoľvek a pohodlne odovzdať do kontajnerov.

Recyklácia je dôležitá

Elektroodpad, ktorého je stále viac, má značný vplyv na životné prostredie, preto aj v obci Udiča chceme byť zodpovední a zvýšiť úroveň recyklovania v obci aj prostredníctvom zberu elektroodpadu.

Stav naplnenia sledujú senzory

Kontajner je vybavený senzorom naplnenia a označený QR kódom na vonkajšej strane. Vďaka senzorom od spoločnosti Sensoneo dokážu pracovníci spoločnosti ASEKOL SK s.r.o. sledovať naplnenosť kontajnerov a plánovať ich vyprázdnenie tak, aby sa nestalo, že sú preplnené.

červenobiely kontajner na elektroodpad a batérie

Červenobiely kontajner - bližšie informácie

cerveny_kontajner_informacie.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 1,48 MB
Dátum vloženia: 8. 9. 2022 12:30
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 9. 2022 12:35
Autor: Správca Webu

Kalendár vývozu odpadu

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Meniny má Jela, Krescenc, Krescencia

Pranostika na akt. mesiac

Suchý apríl, mokrý jún.

Pranostika na akt.deň

Sv. Tiburcí (Tiburcius) má byť už zelený.

Virtuálny cintorín

Obecná knižnica